Shaman.cz | Indiáni a woodcraft

↓ přeskočit obsah ↓ k vyhledávání

Stále toho o Indiánech moc nevím, pořád se učím nové věci. Proto máte-li pocit, že je tu něco špatně nebo že tu něco chybí, prosím, opravte mě. Budu moc rád.

Motto

„Indián toho neví možná mnoho, ale to, co ví, stojí za to, abychom se to od něho naučili.“

Joe Hamann, Po stopách Divokého západu

Nepovažuji se za Indiána (to bude tím, že jsem Shaman), jak si někteří myslí. Bílá týpí na zelené louce Přesto však cítím úctu k mnoha indiánským zvykům a tradicím. A také k jejich objevům. Třeba potní chýše, takový zážitek nemůžete prožít nikde jinde, ani ve finské sauně ne.

Nebo týpí, to je jedno z nejdokonalejších obydlí na světě. Poskytuje úkryt, ale neomezuje v užívání darů přírody, jako je čerstvý vzduch nebo sluneční svit. Kdo nevyzkoušel, neuvěří.

Zatím tu najdete

Uznávám, moc toho není, časem se polepším.

Doporučené čtivo o Indiánech

Dovolil bych si doporučit vaší pozornosti zajímavou knihu Šaman Medvěd Grizzly: Indiánský léčitel. Dostal jsem ji od dívky, které si velice vážím, s tímto krásným věnováním:

"Shamanovi, který má s autorem této knihy víc než jen shodné označení. Snad dojdeš ke stejnému závěru."

Napsal ji muž, poloviční běloch a poloviční Indián, který se učil a trénoval u šestnácti různých šamanů a šamanek. Rozhodně stojí za přečtení. Vysvětluje složitý systém indiánského náboženství a indiánského přístupu k léčení nemocí a i když je třeba ji brát trochu s rezervou, dá vám odpovědi na mnohé otázky.

↑ na začátek stránky

Autor:  Shaman - Kniha návštěv - Podpořte
Server:  Mapa - Návod - Webdesign -

↑ na začátek stránkyObsah této stránky je přístupný na většině zobrazovacích zařízení. Jen některá však dokáží zobrazit stránku s pokročilým formátováním (CSS). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč mezi ně nepatří (doporučuji upgrade) nebo používáte některé z alternativních zařízení. Pak možná přivítáte systém klávesových zkratek.