Shaman.cz | Jilm a jeho znamení

↓ přeskočit obsah ↓ k vyhledávání

Aktualizováno 7. března 2021, 13.09 hod.

Toto je desátá z jednadvaceti stránek popisujících jednotlivá znamení Keltského stromového horoskopu. Rozepsal jsem původní stručnou verzi, již mi kdysi někdo poslal, a tak se tu dočtete podrobné informace o lidech pod vládou těchto znamení i o stromech samotných.

Jilm v keltském stromoskopu

Jilm je stromem lidí zrozených ve dnech:

Lidé ve znamení Jilmu

Typické vlastnosti Jilmu: duševní pohoda, předvídavost, kreativita

Jilm charakterizuje lidi velmi důvěryhodného vzhledu a rozvážného vystupování. Klid, duševní pohoda, sebeovládání, to vše doslova z lidí Jilmu vyzařuje. Jilmoví lidé dokáží vše velmi pečlivě naplánovat, jejich rozvaha se projevuje velkou předvídavostí, málokdy je něco zaskočí. Okolí často doslova žasne, když se stane něco neočekávaného, všichni jsou vykolejení, jen Jilm s klidem konstatuje, že to se dalo předpokládat a je připraven situaci řešit.

Ve vztahu k ostatním lidem jsou lidé Jilmu přátelští a pohodoví. Jejich pohotovost a velký smysl pro humor je řadí k nejoblíbenějším lidem ve společnosti. Jejich jednání vychází téměř vždy z ušlechtilých pohnutek. Lidé Jilmu také nebývají žádní skrblíci a zcela jistě nepovažují hmotné statky za cíl svého životního snažení. V běžném životě jsou zrozenci Jilmu tolerantní lidé s velmi vyvinutým smyslem pro spravedlnost. Jsou pilní a mají silného tvůrčího ducha. Nepřekvapí, že mnoho básníků je zrozeno právě ve znamení Jilmu.

Mají lidé Jilmu vůbec nějaké špatné vlastnosti? Všichni mají. Předvídavost a rozvaha tyto lidi často předurčují do vedoucích funkcí. Zdálo by se, že jsou pro ně přímo zrozeni. Avšak opak je pravdou – lidé narození pod znamením Jilmu, zvyklí klást na sebe poměrně vysoké nároky, se někdy ve vedoucím postavení stávají nepříjemně náročnými až despotickými šéfy. Co je to platné, že má podřízený svůj vlastní názor, když jeho šéf mu už dávno naplánoval co, kdy, jak, kde a proč.

Se zdravím na tom zrozenci Jilmu nebývají příliš dobře. Jejich křehký organismus bývá často napadán nejrůznějšími úpornými a dlouhotrvajícími chorobami. Problémy mívají nejčastěji s ledvinami, močovými cestami, některými dalšími vnitřními orgány, ale také s revmatickými potížemi. Nejlepším lékem na všechny jejich neduhy je klidný a jistý domov, k němuž mívají velmi silný vztah.

Lidé Jilmu budou mít patrně kladný vztah ke kočkám, neboť podle keltské mytologie právě kočka bývá jejich ochranným zvířetem.

Jilm jako strom

Jilm je uznávaný starobylý léčivý strom. Různé druhy jilmu obývaly dříve celou Evropu od říčních údolí až po horské partie. Bohužel se v tomto století stal velmi vzácným, neboť jej těžce postihla epidemie zvláštní houbové choroby, kterou přenáší kůrovec. Přežilo pouhých deset procent původní populace a dnes již najdeme jen občas ojedinělý strom.

Dřevo jilmu Jilmové dřevo roste dvakrát rychleji než dubové, i když je stejně tvrdé a trvanlivé. Látky, které jsou obsaženy ve spodní vrstvě kůry (borce) jilmu, mají neuvěřitelně příznivý vliv na poškozenou pokožku. Jejich hojivý, protizánětlivý a uklidňující účinek znali již staří Keltové, kteří používali na prášek usušenou jilmovou borku jako základ do léčivých placek – výluh z čerstvých nebo sušených bylin se smíchal s jilmovým práškem na kaši, z té se vytvarovala placka, která se přiložila na postižené místo a převázala čistým plátnem. Avšak nezkoušejte napodobit tuto metodu! Jilm už je příliš vzácný a je škoda každé ulomené větvičky.

Kam dál?

Sedí na vás popis? Líbí se vám keltský stromový horoskop? Nechte mi vzkaz v knize návštěv nebo na něj upozorněte přátele. Také se můžete vrátit na úvodní stránku stromoskopu a vybrat si jiné znamení.

Související

Zaujal vás článek? Najděte si další v kapitole Keltové a druidi.

↑ na začátek stránky

Autor:  Shaman - Kniha návštěv - Podpořte
Server:  Mapa - Návod - Webdesign -

↑ na začátek stránkyObsah této stránky je přístupný na většině zobrazovacích zařízení. Jen některá však dokáží zobrazit stránku s pokročilým formátováním (CSS). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč mezi ně nepatří (doporučuji upgrade) nebo používáte některé z alternativních zařízení. Pak možná přivítáte systém klávesových zkratek.