Shaman.cz | Cypřiš a jeho znamení

↓ přeskočit obsah ↓ k vyhledávání

Aktualizováno 7. března 2021, 13.09 hod.

Toto je jedenáctá z jednadvaceti stránek popisujících jednotlivá znamení Keltského stromového horoskopu. Rozepsal jsem původní stručnou verzi, již mi kdysi někdo poslal, a tak se tu dočtete ještě podrobnější informace o lidech pod vládou těchto znamení i o stromech samotných.

Cypřiš v keltském stromoskopu

Cypřiš je stromem lidí zrozených ve dnech:

Lidé ve znamení Cypřiše

Typické vlastnosti Cypřiše: toulavost, tolerance, společenskost

Lidé zrození pod vládou Cypřiše jsou tolerantní, vynalézaví, věrní, ale také dost líní a mají sklony k utiskování slabších ve svém okolí. K jejich schopnostem patří snášet nepřízeň osudu, nehroutit se, naopak si ze všeho vzít ponaučení. Povaha zrozence Cypřiše je velmi vzácná, protože se dokáže bezelstně a intenzivně těšit ze všeho, co život přináší. Lidé ve znamení Cypřiše mají silnou vůli najít východisko, i kdyby to mělo znamenat jejich nepohodlí. Snad proto ani v těch nejhorších situacích neztrácejí naději na zlepšení věcí, rozvahu a dobrou vůli.

Stejně jako cypřiš mají tito lidé rádi slunce a velmi jim vadí jakékoliv omezování osobní svobody. Pokud je přinutíte žít ve stísněných podmínkách, ať už ve fyzickém nebo duchovním smyslu, brzy se stanou mrzoutskými a dokáží otrávit život i tomu největšímu optimistovi. Přitom nemají rádi samotu, které se úzkostlivě vyhýbají. Nejraději tráví čas v kruhu rodiny nebo mezi dobrými přáteli. Obojí nutně potřebují k tomu, aby byli v životě spokojení. Ve společnosti bývá zrozenec Cypřiše oblíbený, na ostatní působí jeho přítomnost uklidňujícím dojmem.

Lidé Cypřiše milují přírodu, rádi se toulají, jsou přímo nadšení cestovatelé. Jejich hlavní zájem se soustřeďuje na poznávání nových krajů a zvyků lidí, kteří tam žijí. Zrozenci Cypřiše si z celého srdce přejí být šťastní. Nic jiného je nezajímá, nepřikládají zvláštní význam ani životnímu úspěchu, ani hmotným statkům. Proto nebývají úspěšní obchodníci, politici, podnikatelé. Cypřišům nejlépe vyhovují povolání vyžadující neustálý kontakt s lidmi, kdy ale mohou pracovat do jisté míry sami a nikdo neomezuje jejich rozlet a nezkrotné nadšení. Výborně se uplatňují například jako průvodci cestovních kanceláří, řidiči kamionů, piloti a podobně. Jejich kariéra však nebývá závratná, protože se o společenský postup nijak nesnaží. Naopak se pečlivě vyhýbají všemu, z čeho by mohli mít potíže, jež by narušovaly jejich štěstí.

Dřevo cypřiše Lidé Cypřiše rádi sní s otevřenýma očima, nechávají se volně unášet životem, který si organizují a uspořádavají jen v případě krajní nevyhnutelnosti a s velkým sebezapřením. Největším překážkou na cestě Cypřišů ke štěstí je právě jejich snaha vyhnout se veškerým náročným a stresujícím situacím. Neuvědomují si, že v životě je někdy nutné stát si na svém a občas i riskovat, jinak není možné pokročit dopředu.

Lidé zrození ve znamení Cypřiše se pro svou nechuť k řešení problémů a sklonům k panovačnosti nehodí do vedoucích funkcí. K podřízeným se zrozenci Cypřiše někdy chovají se značnou dávkou nekompromisnosti a přísnosti. Jelikož ale Cypřišům zpravidla chybí organizační talent, bývají výsledkem zmatky, chaos a vzájemné hádky, kdy jeden obviňuje druhého.

V manželství se lidé Cypřiše chovají stejně, od partnera někdy vyžadují až podlézavou podřízenost a bezmeznou oddanost. Pokud jim to jejich současný protějšek nechce nebo nemůže poskytnout, bez milosti jej vymění za jiného. V lásce jsou lidé Cypřiše divocí a smyslní. Než se usadí a najdou člověka, který se jim podřídí, vystřídají mnoho partnerů. Jakmile však najdou toho pravého, milují jej silně a nezkrotně. V takovém případě jsou pak věrní až za hrob.

Lidé Cypřiše se v životě těší dobrému zdraví, stejně jako jejich patron, který je silným a krásným stromem. S přibývajícími lety hrozí lidem Cypřiše nebezpečí, že se pod vlivem okolí stanou hypochondry, když budou na sobě hledat nemoci, které „přeci každý v tomhle věku má“.

Cypřiš jako strom

Pravý cypřiš je keříčkovitá konifera s větvemi trčícími do všech stran, i když v keltské mytologii byl považován za strom. Oleje z cypřiše se používají při chorobách z nachlazení a při stavech předrážděnosti. Zamezují také nadměrnému pocení.

Kam dál?

Sedí na vás popis? Líbí se vám keltský stromový horoskop? Nechte mi vzkaz v knize návštěv nebo na něj upozorněte přátele. Také se můžete vrátit na úvodní stránku stromoskopu a vybrat si jiné znamení.

Související

Zaujal vás článek? Najděte si další v kapitole Keltové a druidi.

↑ na začátek stránky

Autor:  Shaman - Kniha návštěv - Podpořte
Server:  Mapa - Návod - Webdesign -

↑ na začátek stránkyObsah této stránky je přístupný na většině zobrazovacích zařízení. Jen některá však dokáží zobrazit stránku s pokročilým formátováním (CSS). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč mezi ně nepatří (doporučuji upgrade) nebo používáte některé z alternativních zařízení. Pak možná přivítáte systém klávesových zkratek.