Shaman.cz | Starší novinky a aktuality

↓ přeskočit obsah ↓ k vyhledávání

Ačkoliv to zní trochu nelogicky (něco jako „pomalý rychlík“), je tomu tak. Na této stránce najdete přehled dřívějších aktualit (řazeny od nejmladších k nejstarším). Pět nejnovějších aktualit pak hledejte na úvodní stránce.

Přehled

14. července 2009
„Svět“ už dávno není podstatné jméno. Dnes je to sloveso. (Miroslav Petříček v rozhovoru pro MF Dnes).
18. června 2009
Objem pizzy o poloměru „z“ a tloušťce „a“ se prý spočítá podle vzorečku „pi * z * z * a“. Na co všechno lidi nepřijdou :-)
24. května 2009
Po dlouhé době zase jeden víkend ve znamení dohánění restů. Ale není to tak zlé, společnost mi totiž dělají nedávno objevení Rodrigo y Gabriela. Znáte? Viz třeba YouTube» nebo YouTube». Anebo článek na mém oblíbeném mlogu».
17. května 2009
Poučení pro příště: Neříkej „hop“, dokud jsi nepřeskočil. A jdeš-li právě 70 km pochod, neříkej „hop“ za žádných okolností! Kamarádi by ti mohli chtít ublížit (teda pokud tě dokáží doběhnout :-)).
17. dubna 2009
Kdybyste náhodou dostali chuť na trochu té divadelní kultury, vřele doporučuji inscenaci Obchodník s deštěm» v příjemně malém divadle Na prádle (Praha, Újezd). Opravdu jsem si ji užil :-)
16. dubna 2009
Blíží se nám dvě důležité každoroční události – festival kelstké kultury Betline» (proběhne v noci z 30. 4. na 1. 5.) a pochod Praha-Prčice» (koná se 26. 5.). Na obou se zřejmě objevím, na Betline asi i s Drakem (dáme si pak vandřík po okolí Telče).
3. dubna 2009
Vřele doporučuji k návštěvě výstavu „V PETu tváře“, která se do 18. dubna koná v Českém centru Praha. Vstupné je dobrovolné a ta půlhodinka určitě stojí za to, i pokud vás příliš nezajímá enviromentální kontext. O výstavě pěkně píší na ČT24».
2. dubna 2009
S radostí v srdci jsem si na iDNES přečetl článek o podivuhodném lesním baru» v Rychlebských horách a o filozofii jeho zakladatele, pana Pavlíčka. Kdybych měl na hlavě klobouk, tak smekám…
3. března 2009
Není to tak dávno, co jsem ukončil členství v Asociaci turistických oddílů mládeže a šup – ode dneška jsem členem Ligy lesní moudrosti. Život jde někdy legračními cestičkami :-)
1. března 2009
Příští víkend se v kladenské sportovní hale koná 14. české halové Pow Wow s mezinárodní účastí tanečníků. Viz oficiální pozvánka».
18. února 2009
Jak jste si asi všimli, změny na tomto webu teď probíhají „astronomickou rychlostí“ (tj. v řádu tisíců let). Příčin je víc – Drak mi dorostl do výletnického věku, seznámil jsem se se spoustou úžasně akčních lidiček (přítomnost jedné z nich je mi obzvlášť milá…) a tak nějak celkově víc žiju. Tak se prosím nezlobte a přejte mi to :-)
9. června 2008
Příští sobotu, 14. června, se koná pátý ročník Pražské muzejní noci». Tedy vstup do mnoha pražských muzeí, galerií a dalších institucí ve zcela netradiční hodinu a navíc zdarma, bezplatné autobusové linky mezi nimi a k tomu spousta doprovodných akcí, jako jsou koncerty, divadlo, nejrůznější performance či přednášky a diskuze.
8. června 2008
Polští turisté, kteří loni na podzim zabili medvídě», byli odsouzeni na čtyři až osm měsíců, k úhradě soudního procesu a k zaplacení pokuty. Více píší středeční Novinky». No je to pokrok, to ano, ale na můj vkus moc pomalý.
1. června 2008
Nejvýznamnější událostí dnešního dne bylo koupání Draka. Prskal a byl vzteklý. Koupání v přírodě miluje, ale nesnáší šamponování. Je to pro něj potupné. Ještě že není fena, urazil by se na půl dne. Takhle stačila krátká procházka a byl opět v pohodě. A máme to zas na půl roku z krku :-)
29. května 2008
Uvařil jsem si dnes k snídani obrovský hrnec ovesné kaše. Asi tak tři porce. Dobrá byla, s trochou medu, s kousky jablek… Nakonec jsem ji snědl všechnu. Teď budu muset dva týdny někde ležet bez hnutí. Trávit. Pointu příběhu nečekejte, to jen abyste se nedivili, kdybychom se teď chvíli neviděli :-)
28. května 2008
S platností od července 2008 bude pro vodáky uzavřena Teplá Vltava v úseku Soumarský Most – Pěkná. Důvodem je kritické ohrožení přísně chráněných a evropsky unikátních ekosystémů. Viz tisková zpráva NP Šumava.»
27. května 2008
Několik obrázků z pochodu Praha-Prčice 2008. Zvládli jsme to zatím nejlépe ze všech dosavadních pokusů (díky Veronice za příjemný doprovod). A Drak byl prý prvním psem, který z Prahy přišel (ale unaveně zrovna nevypadal, vybít maliňáka není jen tak).
23. května 2008
Jestli ještě nemáte program na zítřejší večer, vypravte se na festival Okoř se šťávou». Vystoupí zde třeba Asonance, Hradišťan, České srdce… Hlavním lákadlem je však legendární francouzský multiinstrumentalista Alan Stivell (pokud vám jméno nic neříká, zkuste YouTube»).
16. května 2008
Doplněny tři další obrázky v galerii: Drak, DrakDrak.
15. května 2008
Ještě přidám užitečnou radu pro potenciální pochodníky ohledně stravování. Při dlouhém pochodu se člověku nejvíce nedostává cukrů, tuků (energie) a soli (minerály ve svalech). Zdánlivě tedy může vypadat jako dobré řešení mix rozinek a solených arašídů… Nedělejte to! Tudy cesta nevede :-)
14. května 2008
Speciální pozdravy pro paličatou blíženku Žabu do Brna, s níž mám tolik společného. Ano, přiznávám se, byl to Google :-D
13. května 2008
Tak už je to zase tady. Bolest a utrpení. Puchýře a ztuhlé svaly. Pot a krev… Příští sobotu se jde pochod Praha-Prčice». Kdo nezkusil sedmdesátku, nepochopí. Ale pokud ještě váháte, povzbuďte se motivační básní 8-)
12. května 2008
Víte, že existuje elektrický kolovrátek? Na jedné straně se do něj strkají ovce a na druhé straně vypadávají svetry. Akorát člověk musí dobře nastavit převod (velikost ovcí i svetrů). A jako odpadní produkt to prý vyrábí jehněčí karbanátky. Alespoň to v sobotu tvrdily přadlenky na hradě Šelmberk (Království Danar»).
4. května 2008
Beltine byl opravdu příjemný. Akorát Drak se tam naučil zpívat Dva havrany od Asonance a zpíval mi je pak celé čtyři dny po cestě z Jindřichova Hradce až do Tábora. Skutečné peklo :-] Asi ho naučím ještě hrát na bubínek a bude za mě vydělávat peníze…
22. dubna 2008
Blíží se nám Beltine», svátek keltské kultury. Tentokrát v Jindřichově Hradci. Pokud se chcete naladit, můžete si zdarma stáhnout několik písniček v mp3 ze stránek polské kapely Duan», jež zde bude také vystupovat.
21. dubna 2008
K článkům o initipiiniti doplněny fotografie konstrukce potní chýše – prvnídruhá.
3. dubna 2008
Ai, ai vont ju, ju, ai ai vont ju, ju, ai, ai… ;-)) Viz Gong Linna: Ni Zai Nali». Také vám někdy uvízne nějaká ta melodie v hlavě a nechce potvůrka ven?
25. března 2008
Báseň Rozchod. Tím tady doufám končím s vážnou náladou :-x
16. března 2008
Přestěhoval jsem se. Budete-li mi chtít napsat, poznamenejte si novou adresu (zřejmě dočasnou, na Neveklovsko se myslím jednou vrátím).
1. listopadu 2007
Čyři úžasné fotografie na téma „If Fire Were Water“ aneb Kdyby oheň byl vodou».
30. října 2007
S platností od 9. prosince se mění tarify Českých drah, v průměru jízdné zase podraží. Dobrou zprávou však je, že výrazně zlevní cestování se psem. Za každý spoj zaplatí pes 10 Kč, v případě více přestupů může využít celodenní jízdenku za 20 Kč.
28. října 2007
O víkendu 23.-25. 11. 2007 se v Náchodě koná valná hromada» Indian Corralu. V programu jsou jako obvykle vzájemná setkání, jednání, přednášky, soutěže, Pow Wow či burza.
12. září 2007
10 × 20 m lesa, 1,5 hodiny, 112 kousků. Podborováci, modráci a pár klouzků. Samé středně velké, gentleman děti a starce do zajetí nebere. Zvlášť ne, když rostou jako vzteklé.
10. září 2007
V souvislosti se schválením kontroverzní slovenské novely lesního zákona se i v České republice stále více mluví o možnosti omezit volný pohyb cyklistů v lesích. Zajímavý článek na toto téma přinesl Ekolist».
31. července 2007
Nejistota a skepse jsou hodnoty samy o sobě. Dokazují, že myslíme.
28. června 2007
Vypadá to, že si tento web získal přízeň desetičlenné poroty a umístil se na druhém místě v prestižní webdesignéraské soutěži Interzen 2007». Mám opravdu radost.
17. května 2007
Když už jsme u těch pochodů, můj rodný oddíl Bodláci pořádá v sobotu 3. května ve spolupráci s ochranáři Českého krasu pochod Barrandova 50». Jste-li mimopražští, přečtete si alespoň motivační báseň Azíze Džbándásního popisující na 134 řádcích nejdůležitější zážitky z ročníku 2003.
16. května 2007
Pokud nemáte žádné plány na sobotu 19. května, zkuste pochod Praha-Prčice». My s Drakem zase jdeme sedmdesátku, respektive Drak jde poprvé (a možná jen dvě třetiny, přece jen je mu teprve rok). Třeba se tam potkáme.
17. dubna 2007
Stali jsme se s Drakem spoluorganizátory zážitkového kurzu Druhým dechem». Pokud ještě nemáte plány na začátek prázdnin, je vám mezi 16 a 28 lety, zajímají vás hlubší souvislosti současné globální situace nebo si třeba jen chcete zkusit osahat vlastní fyzické a psychické hranice, mrkněte na odkaz.
29. ledna 2007
Oteplilo se, taje sníh. Ve své těžké, goretexové obuvi se opatrně vyhýbám každé větší kaluži, abych si snad nenamočil nohavice. Pes se naopak s radostí prohání sem a tam, voda stříká na všechny strany. Vůbec mu nevadí, že mu bahno cáká až na břicho. Kdo z nás dvou je ten divný?
12. ledna 2007
Finwë» mě upozornil na zajímavý fotoseriál», ukazující různé postupy při ruční výrobě nože. Zvlášť mě zaujala výroba kostěné střenky» k zavíracímu noži či postup výroby překrásně zdobené finky» včetně pouzdra. Díky Finwë.
8. ledna 2007
Narazil jsem dnes na zajímavé video» (wmb, 11,4 MB), jež se pokouší (a dle mého názoru docela úspěšně) zachytit pocity jezdce při novodobém sportu zvaném snowkiting – freestylové jízdě na snowboardu nebo lyžích se zapřaženým řiditelným drakem.
28. prosince 2006
Máte-li rádi mongolskou hudbu na způsob Huun Huur Tu, pak vám doporučuji návštěvu webu www.yat-kha.com», odkud lze legálně stáhnout asi 15 ukázkových písní ve formátu mp3 (odkazy u některých písní na stránkách jednotlivých alb).
22. prosince 2006
Všem dobrým lidem přeji příjemné svátky – užívejte si, radujte se, odpočívejte, stavějte bahňáky a vůbec dělejte vše, abyste cítili, že opravdu žijete.
12. prosince 2006
Šátek aneb krátké pojednání o důležitosti tohoto zdánlivě bezvýznamného kousku látky nejen v outdoorové praxi.
11. prosince 2006
Od včerejšího dne platí nový jízdní řád Českých drah a zároveň došlo k úpravám cen některých jízdenek – např. na trasách delších než 40 km bylo zákaznické jízdné zdraženo. Více informací v aktualitě na stránkách Českých drah».
26. listopadu 2006
Konečně jsem dokončil rozsáhlý firemní web www.adaptic.biz», kterému jsem v poslední době věnoval veškeré volné chvíle. Takže to vypadá, že zase bude čas věnovat se těmto stránkám. Plány mám veliké. Stay tunned!
20. listopadu 2006
První tři dny v prosinci proběhne valná hromada Indian Corralu, opět na obvyklém místě ( Květnového vítězství). Podle programu se můžeme těšit například na přednášku „Súové od r. 1930 a Santiové“, burzu, výstavu pouzder na nože, čajovnu…
14. listopadu 2006
Právě na dnešek připadá smutné výročí 150 let od zabití posledního medvěda v Čechách. Jak se to událo, popisuje zajímavý článek na Příroda.cz».
6. října 2006
Učinil jsem drobnou úpravu v nastavení zobrazování obrázků. Kdybyste zjistili jakýkoliv problém s jejich zobrazením, dejte mi prosím vědět na můj email.
2. října 2006
Přibyl další obrázek v fotogalerii, tento nese název V ohradě. Máte-li nějaké podobně zajímavé obrázky a chcete-li se o ně podělit s dalšími návštěvníky, pošlete mi je společně se stručným komentářem.
30. září 2006
Našel jsem starý opuštěný sad s výbornými švestkami. Chodím na houby, sbírám ořechy, suším šípky. Zdá se, že je tu podzim…
25. září 2006
Jak píši na stránce Zavírací nůž, vybrat si nejpotřebnější želízka může být někdy problém. Díky známé švýcarské firmě Wenger však již nemusíte dělat kompromisy». Tedy pokud vám u „kapesního“ nože nevadí váha 2 kg a šířka 25 cm.
7. srpna 2006
Nebojte se, stále jsem naživu, jen mám hodně práce. A také mě dost zaměstnává malá vydra, člověku se pak moc nechce sedět u počítače. Ale přemohl jsem se a přidal alespoň nějaké nové fotografie.
21. března 2006
Byl jsem upozorněn na zajímavý test první pomoci» – odpovíte postupně na patnáct jednoduchých otázek a na konci si můžete porovnat výsledky s dalšími odpovídajícími.
21. února 2006
Zatím největšího ocenění na poli webdesignu se serveru Shaman.cz dostalo získáním 4. místa ve známé webdesignérské soutěži Interzen 2005», kde mu porota udělila i čestné uznání za technickou kvalitu. Přiznávám se, potěšilo mě to.
24. ledna 2006
Zajímavou mapu jsem našel na Atlasu. Ukazuje pohled na planetu Zemi v noci, jsou vidět i jednotlivá města. Chcete také vidět, jak v noci svítíme?»
16. ledna 2006
Tentokrát jsem zabrousil do obtížnějších vod asymetrického šifrování a pokusil se vysvětlit metodu distribuce klíčů zvanou DHM.
14. ledna 2006
Po kratší odmlce pokračuji v doplňování šifer, z loňského roku mi tu ještě zbyla jednoduchoučká šifra obvykle nazývaná Jiný kříž.
30. prosince 2005
Zřejmě poslední příspěvek tohoto roku: jednoduchá šifra na principu transpozice nazývaná Odpředu a odzadu. Zítra vyrážím na osamělý vandřík a proto vám, kteří si to zasloužíte, už dnes přeji do nového roku hodně zdraví. Jak říkává dědeček, zdraví je to hlavní, když nechybí zdraví, ostatní se už nějak poddá (bude mu brzy 80 let, tak zřejmě dobře ví, o čem mluví).
29. prosince 2005
Včera jsem ještě přidal další fotografie do fotogalerie, komentářů si snad raději příliš nevšímejte, píšu si je spíše pro sebe, abych nezapomínal…
28. listopadu 2005
Předělal jsem úvodní stránku kapitoly Šifrování, takže nyní ukazuje logickou hierarchii jednotlivých způsobů kódování, šifrování a signalizace s přihlédnutím k jejich historii.
19. prosince 2005
Asi vás nepřekvapí další šifra do sbírky, tentokrát jde o Hebrejský atbash, jednu z nejstarších šifer vůbec, je známa již více než 2 500 let.
18. prosince 2005
Doplněny některé starší stránky – Šifrovací mřížkaPosun písmen. Také přidán návod na použití šifrovacích systémů Césarova šifra, Polybiův čtverecŠifrovací tabulka.
17. prosince 2005
Včerejší vichřice dosahující rychlosti 130 km/hod se málem stala osudnou dvojici běžkařů v Krkonoších. Záchrannou akci Horské služby a její šťastný závěr popisují Novinky.cz».
15. prosince 2005
Klub českých turistů byl nedávno oceněn za velký podíl na ochraně životního prostředí, včera o tom informoval server iHNed.cz».
14. listopadu 2005
A je tu další příspěvěk v kapitole Šifrování, tentokrát Napoleonova šifra, zajímavá a trochou složitější záležitost využívající kombinaci třinácti abeced.
13. prosince 2005
Přidány informace o šifrovací mřížce, jednoduchém a zejména mezi mladšími dětmi oblíbeném způsobu šifrování.
7. prosince 2005
Přidal jsem informace o další z jednoduchých tabulkových šifer, šifru Hebrejština. Také přibyl návod na výrobu jednoduché dešifrovací pomůcky pro Morseovu abecedu.
6. prosince 2005
Narazil jsem dnes na serveru Horydoly na zmínku o výsledcích ankety Strom roku České republiky 2005». Přestože anketa skončila už v půli října, dávám sem odkaz, protože se mi zalíbila pověst vážící se k vítěznému stromu». Asi mě však tentokrát neoceníte za aktuálnost.
2. prosince 2005
Přidány dvě nové básně Azíze Džbándásního: Romain RollandKrálovská prohra.
29. listopadu 2005
Upravil jsem a jednoduchými obrázky doplnil stránku Stavba initipi, indiánské potní chýše a na ni navazující Obřad initi – indiánská sauna.
28. listopadu 2005
Instruktoři Brno připravují dotisk své knihy Fond her Instruktorů Brno», jež je výběrem nejlepších programů a her vytořených pro prázdninové kurzy. Protože kniha vyjde jen v počtu objednaných výtisků, je třeba ji objednat do 2. prosince.
13. listopadu 2005
V sobotu jsem byl s Brontosautrem Praha 7» uklízet okolí potoka Haltýře (Trója), což zahrnovalo i sbírání odpadků – zase jsem ztratil další iluze o lidech. Potěšila mě však zrzavá veverka, která mi přišla poděkovat, za pomoc jsme také od Botanické zahrady dostali vstupenky do skleníku Fata Morgana». Líbil se mi a doporučuji k návštěvě.
9. listopadu 2005
Za záchranu ve Slovenských horách se od příštího roku bude platit, i když nedojde k porušení předpisů HZS, jak tomu bylo doteď. Více v článku na Novinky.cz».
7. listopadu 2005
Zdá se, že se upgrade vzhledu líbí, web se rázem dostal do prestižní webové galerie Screenspire». Nevím proč, ale mám z toho radost. Že by ego?
4. listopadu 2005
Drobné úpravy ve vzhledu webu. Jestliže se vám něco nezobrazuje správně, zkuste Refresh stránky (obvykle tlačítko F5).
1. listopadu 2005
Drobné úpravy na stránce Drátová pila, se svolením čtenáře Michala Bardy jsem také přidal úryvek z jeho emailu plný zajímavých zkušeností.
19. října 2005
Víte, že zítra slaví svátek stromy? 20. říjen se jako Den stromů slaví od roku 2000, v tento den se konají po celé republice nejrůznější akce, od hromadných výletů za významnými stromy, přes všelijaké výstavy a přednášky až po sázení nových stromečků. Jste-li z Prahy, můžete zkusit třeba program v Toulcově dvoře» podporovaný MŽP.
17. září 2005
Ještě k předminulé aktualitě: teď teprve jsem si všiml, že tam těch mp3 ke stažení je víc. Jejich seznam najdete na každé stránce v pravém sloupci, z keltské hudby jsou zajímaví ještě Irish Dew», nebo 2x Dún an Doras – poprvé»podruhé». Celkem 4 další skladby v mp3 .
16. září 2005
Mám nový email shaman@shaman.cz – to si snadno zapamatujete. Server Email.cz má strašlivé výpadky, občas mi něco nepřišlo, tak už jsem nevydržel… Prosím, opravte si jej ve svých kontaktech a adresářnících. Telefon stále nemám.
15. září 2005
Náhodou jsem dnes narazil na web hudebního vydavatelství Indies Records a při prohlížení stránky věnované novému albu keltské hudby VA: Ostrovy» jsem si všiml možnosti z něj zdarma stáhnout pět mp3 písní. Některé jsou skutečně dobré, třeba Dún an Doras či Jan Hrubý & Kukulín.
11. září 2005
Přidal jsem šestou klávesovou zkratku. Měla by handicapovaným návštěvníkům (ano, i takoví lidé mě navštěvují a jsem za to rád…) umožnit dostat se snadno na mapu serveru.
9. září 2005
Průběžně, ač trochu nenápadně, přibývají další Zajímavé odkazy.
7. září 2005
V kapitole Šifrování a signály přibyl nový článek popisující Braillovo písmo, jeho historii a hlavně možnosti jeho využití právě při šifrování.
5. září 2005
Upravil jsem systém záložek (odkazů do vnitřku stránky) – nyní se vám odkázaná část zvýrazní orámováním (vyzkoušejte třeba u Shamanova questu). Trochu jsem také zlepšil design fotogalerie.
4. září 2005
Pravděpodobně jste to už zaznamenali, ale kdyby ne: houby teď rostou jako vzteklé! Dnes jsem šel zkratkou přes les a aniž bych jakkoliv hledal, nasbíral jsem jich půl batůžku. A dokonce jsem našel tři srostlé hřiby kováře vysoké asi 20 cm (a to jsou kováři poměrně vzácní).
28. srpna 2005
Mírně jsem přeorganizoval kapitolu o Keltech a hlavně jsem konečně doplnil a doladil keltský horoskop. Každé znamení má teď svou vlastní stránku, doplnil jsem obrázky jednotlivých druhů dřev a přidal jsem také možnost zjistit znamení vyplněním dne a měsíce narození do jednoduchého formuláře.
25. srpna 2005
Dneškem začíná v Teplici nad Metují (také jsme se tam stavovali během posledního vandříku) 22. Mezinárodní horolezecký filmový festival». Hodně mě to láká, jiné věci mě však lákají ještě víc… Festival končí v neděli 28. srpna.
24. srpna 2005
Během posledního vandříku jsme s Elsou potkali spoustu zvířat (např. několik krkavců či tříčlenou rodinku jezevců). O několik týdnů dříve jsem dokonce uprostřed polí narazil na osamělého pštrosa. Ale potkat zubra – to se mi ještě nepodařilo, snad proto, že nejsem z Jizerských hor».
18. srpna 2005
Po 35 letech byly na himalájské osmitisícovce Nanga Parbat nalezeny ostatky bratra známého horolezce Reinholda Messnera. Více píší včerejší Lidovky».
17. srpna 2005
Tak jsem zpět. Oproti původnímu předpokladu jsme během těch dvou týdnů prochodili nejen Orlické hory, ale i velkou část polského národního parku Stołowe Góry (včetně nočního přechodu státních hranic), pak jsme prošli hřeben Broumovských stěn, prolezli Ostaš a okolí Dědova a nakonec dvě noci strávili v Teplických skalách. A to jsme ještě stihli čtyřdenní návštěvu u přátel na indiánském táboře. Jestli jsem si doteď myslel, že jsem chodec, pak nevím, jakým názvem označit Elsu…
31. července 2005
Dva týdny teď budu s Elsou na vandříku v okolí Orlických hor, tak se prosím nedivte, neodepíši-li vám ani do tří dnů, jak je u mě obvyklé.
28. července 2005
Přidal jsem Shaman.cz do databáze GeoURL, což je služba umožňující identifikovat přesnou geografickou polohu webu. Také umí vypsat geograficky blízké stránky».
26. července 2005
Jsem dnes nějaký smutný. Snad právě proto jsem se konečně dokopal připsat sem ukázku z textu, který jsem chtěl přidat už dávno: Jean Giono: Muž, který sázel stromy.
22. července 2005
Pokud někdo jemně zaťuká na dveře vaší chaloupky, neotvírejte bez otázky. Nemluvím teď jen o Červené Karkulce a  „zlém“ vlkovi – může to být totiž medvěd. Alespoň o jednom takovém píší www.novinky.cz».
3. července 2005
Přidána alternativní navigace pomocí elementu Link.
2. července 2005
Spousta drobných úprav – doplnil jsem obrázky k některým textům v kapitole Vybavení a výstroj, vyčistil fotky ve fotogalerii, trochu předělal mapu serveru a další.
13. května 2005
Poslední víkend mají na tréning ti, kdo pravidelně chodí pochod Praha-Prčice», neboť se jde již příští sobotu. Půjdete-li nejdelší trasu (70 km), pravděpodobně se tam potkáme. Ohrnujete nad pochodem nos? Možná vás předsvědčí fotografie z roku 2002 s doprovodným textem.
4. května 2005
Již za tři dny, 7. května, se koná třetí ročník triatlonového závodu Posázavský drsoň» – pokud rádi běháte, jezdíte na kole a na lodi, nenechte si akci ujít, zní to zajímavě.
21. dubna 2005
Za devět dní tu máme Beltine, keltský svátek oslavující jaro a znovuzrození, ze kterého později vznikla tradice pálení čarodějnic. Na oslavu svátku Beltine se každoročně koná festival keltské hudby», letos v Náměšti nad Oslavou.
14. dubna 2005
Víte, co je vandrovní knížka? Přečtěte si nový text v kapitole Vybavení a výstroj.
↑ na začátek stránky

Autor:  Shaman - Kniha návštěv - Podpořte
Server:  Mapa - Návod - Webdesign -

↑ na začátek stránkyObsah této stránky je přístupný na většině zobrazovacích zařízení. Jen některá však dokáží zobrazit stránku s pokročilým formátováním (CSS). Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč mezi ně nepatří (doporučuji upgrade) nebo používáte některé z alternativních zařízení. Pak možná přivítáte systém klávesových zkratek.